2023’te Satın Alınabilecek En İyi Shitcoinler

Kripto para piyasası, hem tamamlanmış hem de devam etmekte olan çeşitli projelerle çok büyüktür. Bu kripto girişimlerinden bazıları çeşitli sorunları çözmek için uygulanmış ve bu nedenle kripto alanına değer katmış olsa da, diğerleri kripto pazarına çok az değer katmış veya hiç değer katmamıştır.

Mem coin olarak da bilinen Shitcoinler, değeri olmayan projelere iyi bir örnektir. Bu yazımızda 2023 yılında patlayacak ilk on shitcoin’den bahsediyoruz.

Bir Shitcoin’i Ne Tanımlar?

Bokcoin, kripto para meraklıları tarafından genellikle net bir amacı veya kullanım durumu olmayan, çok az değeri olan veya hiç değeri olmayan bir dijital varlığı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Örneğin, bazı kişiler Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coinlerini shitcoin olarak görmektedir. Bu ifade, diğerleri kadar ciddi olmayan blok zinciri ile ilgili projelere de uygulanabilir.

“Bokcoin” olarak adlandırılan kripto para girişimlerinin çoğu, ne yeni bir şey ekleyen ne de kullandıkları teknolojiyi en ufak bir şekilde ilerleten Bitcoin klonlarıdır; bazen bu projeler düpedüz dolandırıcılıktır.

Bir token, yalnızca ilk coin arzı (ICO) yoluyla para kazanmak amacıyla oluşturulmuşsa ve tanıtım belgesinde açıklananların ötesinde herhangi bir anlamı yoksa shitcoin olarak kabul edilebilir. Genellikle shitcoin’ler anlamlı bir hizmet sağlamaktan ziyade projenin arkasındaki kişileri zenginleştirmek için yaratılır. Bu ifade aynı zamanda değeri düşük girişimlere veya piyasa değeri 1 milyar doların altında olan girişimlere atıfta bulunmak için de kullanılır.

Bokcoinlerin çoğu değerlerini yalnızca varlıklarından, ünlülerin desteklerinden veya saygın bir şirketten destek almalarından almaktadır.

Ancak birçok kripto yatırımcısı bu coinlerde değer, fayda ve gerçek dünya varlıkları görmeye devam ediyor. Bu dijital varlıklara büyük ilgi duyuyorlar.

Toplum Desteği

Net bir hedefi olmayan shitcoinler, sağlam topluluklar tarafından desteklendikleri takdirde yine de kârlı yatırımlar olabilir. Bu, bir shitcoin’in fiyatını satın almaya ve desteklemeye devam etmek isteyen oldukça fazla sayıda sahip olacağını gösterir.

Shitcoinler, %50-500’e varan hatta daha yüksek potansiyel getirileri nedeniyle tarihsel olarak kripto topluluğunun başlıca ilgi odağı olmuştur. Yatırımcıların, 2022 düşüş eğilimi sona ererken ve 2023 kripto baharı yaklaşırken portföylerini pozitif bir piyasa için ayarlamaları gerekiyor. İşin sırrı, gelecek vaat eden shitcoin’leri tespit etmek ve hala makul fiyatlı iken satın almaktır.

Odak Noktasını Değiştirmek

Bir shitcoin görünürde bir amaç olmadan başlayabilir, ancak sonunda rotasını değiştirebilir ve belirli kullanım durumlarını benimseyebilir.

Tıpkı bunun gibi, Dogecoin geçen yıl bir ödeme seçeneği olarak önemli ölçüde ilerledi ve aynı şey Shiba Inu gibi coinler için de geçerli. Çekiciliklerini artırmak ve kullanıcıları motive etmek için, diğer meme varlıkları bahis ve ödül gibi özellikler içeriyordu.

Ünlü Onayları

Daha önce de belirttiğimiz gibi, satın almak için en iyi shitcoinleri bulmak çoğunlukla finansal kazanç için yapılır. Ayrıca, shitcoin söz konusu olduğunda, hiçbir şey ünlülerin onayları gibi kâr potansiyelini tam olarak yakalayamaz.

Elon Musk ‘Dogecoin Standardı’ geleceğini görüyor; DOGE fiyatı %14 yükseliyor.

Snoop Dogg, Miley Cyrus ve hatta Elon Musk gibi ünlüler kripto varlıklara verdikleri destek konusunda oldukça açık sözlü oldular. Ünlülerin onayları, shitcoin’in fiyatının en azından geçici olarak artmak üzere olduğunu gösterebilir.

Aniden tüm değerini kaybeden bir proje olan Will Smith Inu (WSI) gibi bazı yepyeni shitcoin’lerin dolandırıcı olabileceğini unutmayın. Dolandırıcı shitcoinler genellikle yalnızca PancakeSwap gibi bir DEX’te (merkezi olmayan borsa) görünür ve başka hiçbir yerde listelenmez. Tanınmış kripto para borsalarında listelenen varlıkları aşağıda onaylanmış kripto projeleri olarak katalogladık.

Kripto piyasası herkesin bildiği gibi öngörülemez. En son kripto trendlerini takip edin – haftalık bültenimize abone olun!

Crypto Price Alerts
Get daily alerts on price changes of the top 10 cryptocurrencies.

2023’te Satın Alınabilecek En İyi Shitcoinler

En popüler ikinci shitcoin olan Shiba Inu’ya 2021 yılında yatırım yapmış olsaydınız, yıl sonuna kadar %20.800.000’den fazla getiri elde etmiş olurdunuz.

Basitçe söylemek gerekirse, shitcoinler yatırımınızın büyümesini bin kat veya daha fazla hızlandıracaktır. Yine de shitcoin’lerin milyon kat artmaktansa dibe vurup sıfıra düşme ihtimalinin daha yüksek olduğunu unutmayın. Mem coinlerin şişirilmiş değer kazançlarından faydalanmak için öncelikle satın alınabilecek en iyi shitcoinleri belirleyin ve erken davranın. Neyse ki Changelly, gelecek vaat eden tüm kuruşluk kripto varlıklarını tek bir yerde topladı – hadi daha yakından bakalım.

Dogecoin (DOGE) – Piyasanın Lider Meme Coin’i

Köpek temalı ilk meme coin olan Dogecoin önemli ölçüde ilerleme kaydetti. Varlığın ilk olarak kripto paralarla alay etmesi amaçlanmıştı, ancak ironik bir şekilde kısa sürede en pahalı coinlerden biri haline geldi ve şu anda kripto token piyasasındaki en değerli 10 coin arasında yer alıyor.

Bu ürün, satın alınabilecek en iyi shitcoinler listesinin başında yer alıyor çünkü yaratıcıları onu pratik hale getirmek için mükemmel bir iş çıkardı. Birçok DOGE destekçisinin bunu para olarak kabul etmeye açık olması da yardımcı oluyor.

Bazı işletmeler geçen yıl orijinal meme coin olan DOGE’u ödeme olarak kabul etmeye başladı. Bunlar arasında otomobil üreticisi Tesla, tünel açma şirketi Boring Company ve AMC sinemalar zinciri yer alıyor. İleriye dönük olarak, bu eğilimin devam edeceğini ve DOGE’nin fiyatının yükselmesine neden olacağını tahmin ediyoruz.

Terra Classic (LUNC) – Bir Zamanlar Gelişen Bir Ekosistemin Kalıntıları

Bu coin en başından beri boktan bir coin olarak tasarlanmadı. Bununla birlikte, projenin topluluğu dağıldığı için kripto jetonu başka pek bir işe yaramıyor. Projenin adı olan Terra da bir tür meme haline geldi.

Orijinal Terra blok zinciri ve stablecoin ekosisteminin temel varlığı olan LUNC (daha önce “LUNA” kısaltması altında işlem görüyordu), satın alınabilecek en iyi kripto paralar arasındaydı. Ancak Terra projesinin Mayıs ayında başarısız olmasının ardından her şey değişti.

LUNC şu anda çok kullanışlı olmasa da, hala mevcut en iyi shitcoin’lerden biridir. Birçok yatırımcı LUNC’a hâlâ büyük bir manevi değer atfetmektedir. Varlık, kendileri için hala bir artış ve kâr şansı olduğunu düşünen birçok yatırımcıyı cezbetti.

Bu coin, uzun vadeli fayda potansiyeline sahip düşük riskli kazançlar arayan yatırımcılar içindir.

Shiba Inu (SHIB) – Dogecoin’in Yerini Almayı Hedefleyen Popüler Meme Coin

Dogecoin’e yatırım yapmak istemiyorsanız Shiba Inu iyi bir alternatiftir. Shiba Inu, ön satışının başarılı olup olmayacağını bilmeden 2020’de piyasaya çıktığında “Dogecoin katili” olduğunu iddia etmesiyle ün kazandı.

Shiba Inu coin’in şu anda hiçbir kullanım alanı yok, bu da onu mevcut en iyi shitcoin’lerden biri yapıyor çünkü çok az veya hiç değeri olmamasına rağmen popülaritesi yadsınamaz.

Kripto geliştiricileri, token sahiplerine daha fazla gerçek dünya faydası sağlamak için gerçekten çok çalışıyorlar ve bu da sonunda popülaritesinin artmasına katkıda bulunabilir.

MonaCoin – Yüksek İşlem Hızına Sahip Meme Kripto

Memlerle ilgili ilk kripto para varlıklarından biri, 2013’ün sonlarında tanıtılan MonaCoin’dir. Bu meme parası Japonya’da büyük bir takipçi kitlesine sahiptir. Mem projesi eşler arası (P2P) bir ağ kullanır ve merkezi olmayan ve açık kaynaklıdır. MonaCoin, Lyra2RE algoritmasını kullanan Bitcoin’in iyi bilinen Litecoin çatalının bir çatalıdır.

MonaCoin ağının 1,5 dakikalık işlem süresi ve sadık, aktif topluluğu en değerli özellikleri arasındadır. Bu kriptoyu tanıtan bir TV reklamının ardından MonaCoin Japonya’da tanınır hale geldi.

Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,33 $’a (ATH) meteorik yükselişi göz önüne alındığında, MONA fiyat açısından en değerli meme kripto para birimlerinden biridir.

Dogelon Mars – Büyük Potansiyeli ve Topluluğu Olan Meme Coin

Dogecoin’i destekleyen Elon Musk, ELON olarak adlandırılan shitcoin’in arkasındaki ilham kaynağıdır. Bu madeni parayla ilgili en iyi şey, Elon Musk’ın Mars’ı keşfetme arzusuna bir gönderme yapmak için tanıtılmış olmasıdır.

Twitter, Telegram ve Reddit gibi sosyal medya sitelerinde 500.000’den fazla kişi meme coin’in geniş hayran kitlesine katıldı.

Dogelon Mars (ELON) piyasaya sürüldükten sonra ani bir yükseliş yaşadı: başlangıcından sonraki bir ay içinde coin’in değeri %30.000’den fazla arttı.

Ayrıca, kripto para piyasası küçülse bile, Dogelon Mars’ı çevreleyen ticaret faaliyeti arttı ve 24 saatlik işlem hacimleri 100 milyon dolara kadar ulaştı.

Tüm bunların yanı sıra yeniden canlanan shitcoin çılgınlığı ve toparlanan kripto piyasasının Dogelon Mars token fiyatını yıl bitmeden yeni zirvelere taşıması bekleniyor.

Lucky Block – Hızla Büyüyen Piyango Platformu

Lucky Block, yerel halktan destek alacağı ve yatırımcıları çekeceği umuduyla bir strateji seçti. Proje, çevrimiçi kumarda devrim yaratmayı ve yatırımcılara önce kumar kazançlarından sonra da meme coin’in değerlenmesinden elde ettikleri geliri ikiye katlama şansı vermeyi amaçlıyor.

Lucky Block, 2022 yılı boyunca defalarca satın alınabilecek en iyi yeni kripto para birimi seçildi. Lucky Block reklamları Londra metrosunda ve otobüslerinde bile yayınlanmaya başladı ve arkasındaki ekibin pazarlama ve küresel teşhir için büyük planları var.

Projenin CEO’su Scott Ryder daha önce, değerini artırmak için madeni paranın arzını kademeli olarak sınırlayacak aylık %1 LBLOCK token yakımını açıklamıştı.

Analistler, bu esneklik, genişleyen kullanıcı vakaları, yatırımcı ilgisi ve toparlanan kripto piyasası sayesinde LBLOCK fiyatlarının önümüzdeki birkaç ay içinde yükselmesini bekliyor. Lütfen kullanmak istediğiniz yatırım aracına çok dikkat edin.

👾 We kindly remind you to do your own research (DYOR) before investing in any asset. What instruments can be used in your research? YouTube videos from experts, reviews and assessments from the community, social media like Twitter, Reddit, TG channels, etc. The security of your funds is your responsibility! DYOR to outsmart the scammers!

Dogs Of Elon (DOE) – NFT Odaklı Meme Coin

Dogs Of Elon, şu anda mevcut olan en iyi shitcoin’leri arayanlar için başka bir seçenektir. Aralık 2021’de piyasaya sürülen varlık, shitcoin piyasasını tamamen ele geçirdi. Adını Tesla CEO’sundan alan Dogs Of Elon, en popüler shitcoinlerden biri olmayı hedefliyor ve yaratıcıları bunu başarmak için ilgi çekici bir strateji uyguluyor.

Proje ekibi, popüler CryptoPunks NFT koleksiyonunun Dogs of Elon versiyonunu geliştirmeyi hedefliyor. Bu, K-9 temalı Ethereum tabanlı NFT avatarına bir övgü olarak 10.000 benzersiz NFT’yi içeriyor. Benzersiz Dogs of Elon NFT koleksiyonlarında 30 Elon ve 70 Zombi DOGE bulunmaktadır. Ayrıca, meme para birimi bir P2E oyun platformu geliştiriyor ve oyun endüstrisine doğru genişliyor.

SafeMoon – Not-a-Dog-Meme-Shitcoin

SafeMoon adlı bir bokcoin 2021’de piyasaya çıktı; açık amacı Shiba Inu’yu tahttan indirmekti.

İki haftalık operasyonun ardından SafeMoon’un değeri %2.000.000’a kadar arttı. Ancak ne yazık ki, yatırımcıların çoğu yeni shitcoin’e odaklanmadan önce kripto piyasası dibe vurmuştu. Bu nedenle geliştirme ekibi, 2023’te gerçekleşebilecek bir sonraki ralliye hazırlanırken markaya olan ilgiyi sürdürmek ve SafeMoon topluluğunu genişletmek için çalışmaya başladı.

Giderek artan sayıda analiste göre Shiba Inu ve Dogecoin tokenleri, kripto para piyasası yavaş yavaş toparlanırken fiyatlarını çoktan dengeledi. Safemoon, Aralık 2023’e kadar bu iki projenin hayran kitlelerinin yanı sıra kendi muazzam hayran kitlesinin de şirketin değerini benzeri görülmemiş seviyelere yükseltmesini bekliyor.

ApeCoin (APE) – Kripto Ticareti için En İyi Shitcoin

Popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları 2022 yılında ApeCoin’i tanıttı.

Bir ERC-20 yönetişim ve yardımcı program belirteci olarak ApeCoin, Web3’ün ön saflarında merkezi olmayan topluluk oluşumunu teşvik etmek ve kolaylaştırmak için kullanılır. ApeCoin sahipleri, merkezi olmayan yönetişim modeli sayesinde projeyi kendileri yönetebilir. Çerçeve, Apecoin DAO Ekosistem Fonunun nasıl kullanılacağına karar verir ve Apecoin DAO’nun nasıl çalıştığını kontrol eder.

En iyi shitcoin’lerden biri olan APE’nin 2022 yılında %10 oranında patlayacağı tahmin ediliyordu. Bazı uzmanlar bu öngörünün gerçekleşmemesinin tek nedeninin ayı piyasası olduğuna inanıyor. Token’ın 2023’te yetişmesi gereken her şeye sahip olduğundan eminler.

Wakanda Inu (WKD) – Geri Vermek için En İyi Shitcoin

Wakanda Inu, ilk ortaya çıktığında büyük ilgi gören ancak daha sonra bu ilginin bir kısmını kaybeden bir madeni paradır. Bununla birlikte, WKD’nin dolaşımdaki arzının şu anda 39 trilyondan fazla jetona eşit olması, Afrika merkezli bu girişimin ne kadar sevildiğini göstermektedir.

Inu, yatırımcılar ve kripto hayranları arasında popüler olan yeni, son teknoloji bir kripto para birimidir. Uzun vadeli büyüme için büyük potansiyel göz önüne alındığında, ilgi çekici yeni bir yatırım seçeneğidir. Ethereum blok zinciri teknolojisine dayanan Inu, inanılmaz derecede esnek ve güvenlidir.

İmkânları kısıtlı toplulukları desteklemeye odaklanan WKD, yatırımcıların merhametlerini göstermeleri için iyi bir yoldur.

Wakanda Inu, tokenine kullanım alanları sağlamak için bir NFT piyasası ve yatırımcıların WKD’lerini diğer kripto para birimleriyle takas edebilecekleri merkezi olmayan bir platform sunmayı planlıyor.

Samoyedcoin (SAMO) – Solana Tabanlı Shitcoin

Birçok kişi Solana tabanlı bu shitcoin’i büyük potansiyele sahip bir kripto para birimi olarak görüyor çünkü en hızlı büyüyen shitcoin’lerden biri.

Nisan 2021’de piyasaya sürülen Samoyed Coin yalnızca birkaç yıldır faaliyet gösteriyor, ancak Solana kullanıcıları ve diğer destekçiler, shitcoin dağının zirvesine hızla tırmanmasına yardımcı oldu.

İnsanları Samoyed Coin, kripto para piyasasındaki önemi ve SAMO NFT’leri hakkında eğitmek için SAMO ekibi bir okul geliştiriyor. Bu faaliyetlere ek olarak Samoyed Coin, projenin kendisine olan ilgiyi sürdürmek için pazarlama girişimlerini daha da artırmayı amaçlamaktadır.

Bebek Dogecoin (BABYDOGE) – Dogecoin’in Daha Az Popüler Kuzeni

Baby Doge Coin, kripto alanında yutturmacanın ne kadar önemli olduğunun bir kanıtıdır. Bu Dogecoin ikamesinin yatırım potansiyeli açısından sunabileceği hiçbir şey olmadığını göreceksiniz.

“Woof Paper”, Baby Doge Coin’in hedeflerinin kripto para birimini genel halk için erişilebilir kılmak ve ihtiyacı olan köpeklere yardım etmek olduğunu iddia ediyor. Proje ekibi çeşitli hayvan hayır kurumlarına bağışta bulundu ve token bir seferde %3.500’den fazla getiri sağlayarak kârlı oldu.

Her işlemden alınan %10’luk ücret Baby Doge Coin’in en önemli pazarlama taktiğidir. Kullanıcılar 1.000.000 BABYDOGE satmak için 100.000 $ işlem komisyonu ödemek zorundadır. Ücret ikiye bölünür; %5’i mevcut tüm Baby Doge Coin sahiplerine giderken, diğer %5’i ticaret likiditesi yaratmak için kullanılır. Bu nedenle Baby Doge jetonlarını cüzdanınızda tutmak size ekstra Baby Doge jetonları kazandırır.

Floki Inu (FLOKI) – Çoklu Zincir İşlevselliği için En İyi Shitcoin

Ağustos 2021’de kripto para piyasasına giren Floki Inu, incelemek isteyebileceğiniz bir başka köpek temalı shitcoin’dir. Coin’in ilk lansmanından sonra yatırımcıların Floki Inu ile Dogecoin arasında bağlantı kurması, para biriminin yükselmesine yardımcı oldu.

Floki Inu madeni para, Elon Musk’ın Haziran 2021’de Shiba Inu cinsi evcil hayvanına “Floki” adını verdiğini söylemesi üzerine üretildi. Dogecoin benzeri Floki Inu, şimdi sadece Floki olarak biliniyor, ilk başta bir şaka para birimi olarak tasarlanmıştı, ancak daha yakından bakıldığında bundan çok daha fazlası olduğu ortaya çıkıyor.

Ne yazık ki Floki Inu, 2021’in ikinci yarısındaki hızlı yükselişinin ardından önemli ölçüde geriledi. Birçok kişi bir bütün olarak gerileyen piyasanın çoğunlukla suçlu olduğunu düşünse de, başlangıçtaki kazanımlarının yaklaşık %92’si kaybedilmiştir.

Floki Inu geliştirme ekibi o zamandan beri shitcoin’i uygulanabilir bir yardımcı tokena dönüştürürken odak noktasını topluluk oluşturmaya kaydırdı. Bu metamorfoz, Floki Inu kullanıcılarının 2.000’den fazla tüccardan alışveriş yapmalarını sağlayan CryptoCard ile proje arasındaki işbirliğine dayanıyor. Ethereum ve Binance Smart Chain (BSC) blok zincirleri üzerinde çalışan çok zincirli kripto para birimi, erişimini genişletmek için yararlanabileceği bir dizi proje de oluşturdu.

2023’te satın alınabilecek en iyi shitcoinler listemiz bu şekilde sona eriyor. 2023’te başka hangi para birimlerinin en büyük potansiyele sahip olduğunu öğrenmek isterseniz bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

Shitcoin Satın Almak için En İyi Platformlar

Binance, eToro ve Coinbase, shitcoin satın almak için en iyi 3 seçimdir. Hepsi fiat para birimi ile meme coin satın almanıza izin verir ve hızlı ve basit kayıt süreçlerine sahiptir. Kredi/banka kartları, banka havaleleri, PayPal ve Skrill gibi e-cüzdanların yanı sıra diğer kripto para birimleri de geleneksel ödeme seçenekleri olarak desteklenmektedir.

Ancak, başta popüler meme coinleri olmak üzere yalnızca küçük bir shitcoin yelpazesini desteklemektedirler. Hem güvenilir hem de yeni piyasaya sürülen shitcoinlerin daha geniş bir seçimine erişmek için Trust Wallet veya MetaMask Wallet’ı indirmeniz gerekir. Her ikisi de bu shitcoinlerin listelendiği PancakeSwap, Uniswap ve Sushiswap gibi merkezi olmayan borsaları bünyesinde barındırmaktadır.

İlgilendiğiniz shitcoin’i Changelly’de de bulmayı deneyebilirsiniz – meme coinler de dahil olmak üzere 400’den fazla dijital para biriminden oluşan en geniş seçkiye sahibiz.

Yeni Başlayanlar İçin Shitcoins Nasıl Satın Alınır – Adım Adım Kılavuz

Bir shitcoin satın almak çoğu yeni yatırımcının düşündüğünden daha kolaydır. Tek yapmanız gereken, güvenli bir şirkette bir borsa hesabına kaydolmak, mevcut shitcoinler hakkında doğru araştırma yapmak ve piyasa emri türlerine aşina olmak gibi bazı temel adımları takip etmektir.

Unutulmaması gereken bir diğer husus: tüm paranızı tek bir kripto para birimine yatırmak risklidir. Hızlı para kazanmak için kolay bir yöntem gibi görünse de bu iyi bir strateji değildir.

Nihayetinde, ayrıntılı bir plana sahip olmak ve pratik yapmak için zaman ayırmak sizi uzun vadede başarılı kripto yatırım deneyimlerine götürecektir.

Kendinize meme coin satın almak için güvenilir bir pazar arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok – Changelly, 400’den fazla çeşitli kripto varlık için en iyi oranları ve en düşük ücretleri bir araya getirdi! Ayrıca en kolay kayıt, 7/24 müşteri desteği, ödeme yöntemi olarak farklı fiat para birimleri ve en yüksek güvenlik standartlarını sunuyoruz. Bu makaleyi okurken Changelly’ye bir şans verin!

Shitcoin’ler Nerede Güvenle Saklanır?

Kripto para piyasası sürekli dalgalandığından, shitcoin’lerinizi nerede saklayacağınızı seçmek zor olabilir. Shitcoin’lerin yasal ödeme aracı olmadığını akılda tutmak gerekir, bu yüzden onları güvende tutun. İşte bok paralarınızı saklayabileceğiniz birkaç güvenli yer:

  1. Çevrimiçi borsalar: Kripto fonlarınızı zahmetsizce takas etmenize olanak tanırlar ve genellikle düşük ücretlere sahiptirler. Binance en popüler borsalardan biridir.
  2. Dijital cüzdanlar: Özel anahtarlarınız asla ifşa edilmediğinden, bu, para birimlerinizi saklamanın en güvenli yollarından biridir. Coinbase en popüler dijital cüzdanlardan biridir.
  3. Kağıt cüzdanlar: Kağıt cüzdanlar, hacklenmeleri zor olduğu için coinleri saklamak için bir başka etkili çözümdür. Kağıt bir cüzdan yazdırabilir ve güvenli bir yerde saklayabilirsiniz. Mycelium, kağıt cüzdanlar yapmanızı sağlayan popüler bir yazılım çözümüdür.
  4. Soğuk cüzdanlar: Genel olarak, shitcoin depolamak için soğuk cüzdan kullanmak, kullanışlı olmanın yanı sıra yüksek düzeyde güvenlik sundukları için mevcut en güvenli seçenektir.

Sonuç

Shitcoin’ler popüler bir varlık sınıfıdır, ancak çoğu yatırımcı bunları net uygulamaları olmayan işe yaramaz varlıklar olarak görmektedir. Birçoğu başarılı bir şekilde sağlam topluluklar oluşturdu ve bu da fiyatlarını artırdı. Bununla birlikte, bu coinlerden birkaçı kullanım durumlarını da içererek değer kazanmaktadır.

SSS

Bok paraları iyi bir yatırım mıdır?

Bir shitcoin’e yatırım yapıp yapmamaya karar vermek zor bir karardır. Bir yandan, bu tür kripto para projeleri çok hızlı bir şekilde gelip gitme eğilimindedir ve hızlı kazanç potansiyeli sunar. Öte yandan, yüksek riskli projelere yatırım yapmanın doğasında olduğu gibi, bunlardan herhangi birinin başarılı olacağının garantisi yok. Büyük getiri umuduyla küçük miktarlarda parayla kumar oynamak istiyorsanız, bir shitcoin düşünmeye değer olabilir; ancak, daha güvenli ve güvenilir bir şey arıyorsanız, başka bir yere bakmak akıllıca olacaktır. Tüm yatırımlarda olduğu gibi, herhangi bir projeye para yatırmadan önce gerekli özeni gösterin ve araştırma yapın.

Bok paraları sizi zengin edebilir mi?

Bokcoinler kesinlikle bir kişiyi kısa bir süre içinde zengin etme potansiyeline sahip olsa da, aynı zamanda yüksek riskli yatırımlardır. Shitcoin’lere yatırım yapmayı düşünen herkes, herhangi bir sermaye taahhüt etmeden önce gerekli özeni göstermeli ve projeyi iyice araştırmalıdır. Hiçbir yatırımın garantili olmadığını unutmamak önemlidir; her zaman kazançlı çıkma şansı vardır, ancak hiç kimse akıllıca olmayan bir karar yüzünden büyük mali kayıplarla karşılaşmak istemez. Bununla birlikte, shitcoin alıp satarak önemli miktarda para kazanan insanlar var – her şey piyasayı anlamaya ve akıllı kararlar vermeye bağlı. Şimdi size bir kez daha hatırlatmanın zamanı geldi: lütfen kendi araştırmanızı yapmayı unutmayın.

2023’te hangi kripto patlayacak?

XRP, ETH ve RobotEra genellikle en yüksek patlama potansiyeline sahip kripto para birimleri olarak anılmaktadır. 2023’te en çok gelecek vaat eden madeni paralar hakkında bir makalemiz var – burada bulabilirsiniz.


Disclaimer: Please note that the contents of this article are not financial or investing advice. The information provided in this article is the author’s opinion only and should not be considered as offering trading or investing recommendations. We do not make any warranties about the completeness, reliability and accuracy of this information. The cryptocurrency market suffers from high volatility and occasional arbitrary movements. Any investor, trader, or regular crypto users should research multiple viewpoints and be familiar with all local regulations before committing to an investment.